מזונות

ליצירת קשר אנא השאירו פרטים ונחזור בהקדם

מזונות ילדים זה אולי הסעיף הכי מורכב ומאתגר במרבית תיקי הגירושין.
נושא זה טומן בחובו את העתיד הכלכלי של בני הבית, ובכך עשוי להתסיס כל משא ומתן לכדי מלחמה של ממש.

על פי ההלכה היהודית, חובת המזונות מוטלת על האב.

מזונות ילדים לגילאי 6–0:

"קטני קטנים" – בגילאים הללו הילדים (לכאורה) שוהים אצל האם, כחלק מחזקת הגיל הרך שעודנה קיימה ואז, חובת המזונות הינה אבסולוטית על האב. חובה זו נובעת מעצם האבהות ולא מעצם קשר הנישואין. האם פטורה לגמרי ממזונות אלה, בלי קשר למצבה הכלכלי.

"קטני קטנים" – בגילאים הללו הילדים (לכאורה) שוהים אצל האם, כחלק מחזקת הגיל הרך שעודנה קיימה ואז, חובת המזונות הינה אבסולוטית על האב. חובה זו נובעת מעצם האבהות ולא מעצם קשר הנישואין. האם פטורה לגמרי ממזונות אלה, בלי קשר למצבה הכלכלי.

מזונות ילדים לגילאי 15–6:

"קטנים" – על פי הדין הדתי, מדובר בדין צדקה, אשר תלוי במצבו וביכולתו הכלכלית של האב, וזאת בנוגע למותרות ולא לתנאי מחייה בסיסיים. על פי פסיקה תקדימית (לעיל), נקבע כי כאשר מדובר במשמורת משותפת, וכאשר בני הזוג משתכרים באופן זהה, המזונות יתחלקו בין האב לבין האם. ישנם מקרים, שבהם תמשיך המשמורת כמשמורת בלעדית אצל האם. אז, נטל המזונות יהיה על האב. החובה אינה נגזרת מיכולתו הכלכלית של האב, אלא מצרכיו המינימליים של הילד הספציפי.

מזונות ילדים לגילאי 15–18:

"גדולים" – על פי ההלכה, אין חובה למתן מזונות מדין חובה (כלומר – מזונות שכוללים התייחסות לצרכים הבסיסיים של הקטין) בגילאים הללו. עם זאת, בישראל קיימת חובת מזונות, אם כי מופחתת, כלומר – מזונות מדין צדקה, אשר חלים, ככלל, באופן שווה, על שני ההורים, בהתאם ליכולת ההכנסה שלהם.

מזונות הכרחיים

תשלום עבור צרכיהם הבסיסיים של הילדים. כגון מזון, דיור, צרכים רפואיים, בגדים וכו'. סכום מינימלי לילד הינו 1,500 ₪, ללא התחשבות בהכנסת האב או במצבו הכלכלי. אולם ישנה התחשבות כאשר יש מספר גבוה של ילדים.

מזונות דין צדקה

מכיל את כל מה שמעבר לתשלומים ההכרחיים, וכולל חופשות, חוגים, מתנות, בילויים ועוד. משולמים עבור ילדים בגילאי 6-18.
כאשר האם והאב מתחלקים בתשלומים בהתאם להכנסותיהם ולזמני שהיית הילדים.
קביעת גובה מזונות ילדים נשענים על מספר פרמטרים: גיל וצרכי הילדים, משך השהות אצל ההורים, הכנסות ההורים והיחסיות ביניהם.

כמו כן, מומלץ לקחת בחשבון כי בעת בדיקת התיק נבחנת לא רק ההכנסה כיום, אלא גם כושר ההשתכרות הפוטנציאלי בעתיד.

חשוב לדעת כי בשנת 2017 נעשתה מהפכה בחקיקה (בשמה המקצועי בע"מ 919/15) בתחום מזונות ילדים,
ובמסגרתה נקבע כי במצבים בהם זמני שהות הילדים שווים (משמורת משותפת), שני ההורים יחויבו באופן שווה במזונות הילדים בגילאי 6-18.
זאת בכפוף ליכולותיהם הכלכליות. במילים אחרות, במצבים בהם ההורים משתכרים באופן דומה, וישנה משמורת משותפת, שני בני הזוג ישלמו מזונות באופן שוויוני.

משמורת משותפת אינה משמעה בהכרח – זמן שווה שחולקים הורים וילדיהם,
יכול שהאב יהא עם הילדים 40% מהזמן והאם 60% מהזמן ועדיין זה יוגדר כמשמורת משותפת.
המשמעות של משמורת משותפת הינה אחריות הורית משותפת בכל מישורי חייו של הקטין ובסיפוק צרכיו הממוניים והלא ממוניים.

 

אין ספק כי משמורת משותפת כשהיא מנוהלת נכון בין ההורים, זו האפשרות העדיפה והמיטיבה ביותר עבור הילדים והתפתחותם התקינה,

אולם כשזו מנוהלת עבור זיכוי במזונות או קביעת מזונו מופחתים, הרי שהדבר ייצור מאבקים ממושכים בין ההורים בכותלי בית המשפט – דבר שבוודאי אינו מיטיב עבור הילדים.

באמצעות תכנון אסטרטגי מקדים, ניתן להעמיד בראש סדר העדיפויות את העובדה כי כספי המזונות מיועדים לצרכי גידול וחינוך הילדים.

וכי המטרה הנעלה והמשותפת היא גידול הילדים וציודם בכלים איכותיים לחיים טובים.

אני זמינה עבורכם בכל שאלה או התייעצות.

מוזמנים להתקשר 058-488-2882

או להשאיר פרטים ב צרו קשר

הליך גירושין הוא אתגר בעל מורכבויות מרבדים שונים.

בין שמדובר על הליך קצר ומהיר או איטי וארוך. במרבית המקרים שני הצדדים המעורבים אינם מעוניינים להכאיב זה לזה. ולמרות זאת,  כמעט בכל הליך גירושין נוכחים קושי וכאב. כעורכת דין לענייני משפחה, תפקידי לסייע ולתמוך בכם בתהליך, מתחילתו ועד לסופו. במסגרת עבודתי, אני נמצאת בקשר ישיר ואישי עם לקוחותיי מלווה ומייצגת אותם בבתי המשפט או בבתי הדין הרבניים. מניסיוני האישי, כעו"ד לענייני משפחה, גיליתי כי גיבוש אסטרטגיית גירושין מסייעת לקצר את התהליך, ולעיתים אף עוזרת לו לעבור בצורה חלקה יותר. באמצעות אסטרטגיית הגירושין ניתן לתכנן איך ההליך ייראה עבור כל בני המשפחה, מגדירים על מה שווה להילחם, מה צפוי להיות מחיר המלחמה, ולטובת מה שווה להתפשר. יחד עם גיבוש אסטרטגיית גירושין, משרדי פועל בשיתוף פעולה עם מטפלים מוסמכים, שבעזרת כלים רגשיים ופרקטיים מספקים ללקוח אשר מצוי בתקופת מתח מאתגרת, כלים רגשיים להתמודדות מיטבית עם ההליך תוך קבלת החלטות מתאימה ומזעור הקשיים. לקוח אשר נמצא בסערת הגירושין לא מאמין כי תקופה זו תחלוף. סיוע באנשי המקצוע מסייע לראות את התמונה הגדולה, תוך שמירה על שלמות נפשו כמו גם על שלמות ילדיו אשר נמצאים לעיתים בעין הסערה בעל כורחם.

באיזה שלב ניגשים להתייעץ עם עו"ד לענייני משפחה?

ראשית, חשוב במעלה לקבל ייעוץ מעו"ד מומחה לענייני משפחה בלבד, ולא מומחה בשום תחום אחר. חשיבות הכרת הפסיקה וההלכות המנחות בתחום דיני המשפחה קריטית. ולכן אל תסתפקו בעו"ד שמתמחה בתחומים אחרים. התייעצות עם עו"ד לענייני משפחה מתחילה עם קבלת ההחלטה להיפרד. קבלת ייעוץ מקצועי, לפני שמבצעים כל פעולה תורמת רבות להצלחת סיכויי התיק. עו"ד מתמחה בגירושין יסייע לכם להכין את התיק, לרבות כל המסמכים הרלוונטיים. רק בסיום הכנת החומרים ובדיקה מדוקדקת של התיק, תתקבל ההחלטה איפה להגיש את התביעה – בבית המשפט או בבית הדין הרבני. מענה מתאים לשאלה זו ישפיע על היכולת שלכם למצות באופן מקסימלי את זכויותיכם. השתדלו, ככל הניתן, לא לשתף קרובים ומכרים. שמירה על הדיסקרטיות משפיעה רבות על הצלחתכם.   פגשתי אנשים שקיבלו עצות (אחיתופל), שמרגע שהחליטו להתגרש, עליהם להיות הראשונים להגיש את התביעה. להגשת התיק לפני בן הזוג ישנו יתרון. אולם, חשוב מאוד להבין שדינו של תיק אחד אינו כדין תיק אחר. כפועל יוצא, מה שמתאים לאחד אינו רלוונטי לתיק אחר. ולכן, הכדאיות של הגשת התיק ראשונים עשויה להיפגע, במידה והתיק אינו מוכן כראוי. אשמח לעזור לכם לצלוח את התהליך ולעמוד לרשותכם, מוזמנים להתקשר 058-488-2882 או להשאיר פרטים ב צרו קשר עו"ד ענבר דרור

ליעוץ ראשוני התקשר/י עכשיו: 058-4882882

או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תחומי התמחות

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.